Trójmiasto. Co zobaczyć w Gdyni, Gdańsku i w Sopocie

Ostatnia aktualizacja 07/03/2021

Trójmiasto. Co zobaczyć w metropolii, w której spędziłam dwa lata swojego życia? Opowiem Ci o najważniejszych atrakcjach i miejscach, które warto zobaczyć w Gdyni, Gdańsku i Sopocie.

Znajomi łapali się za głowę, gdy powiedziałam, że wybieram się w samotną podróż nad polskie morze. Dla nich to było totalne szaleństwo. Ja z kolei z zawziętością chciałam zrealizować ten plan tylko po to, żeby udowodnić samej sobie (no dobra – im też), że mogę.

Odrzuciłam myśli o luksusach. Powiedziałam sobie:

Słuchaj Magdo, zero antyalergicznej pościeli z bio-bawełny, nie myśl nawet o bezglutenowym żarciu na pierzynce z czegoś na czym – jak sądzę – połamiesz język wymawiając nazwę, stop kosmetykom bez parabenów! Totalna rewolta maj dir!

I tak właśnie zarezerwowałam łóżko w 8 osobowym pokoju w jednym z gdańskich hosteli i bilety na pędolino. Sponsorem tej wyprawy był Vifon i jego wyśmienity złoty kurczak, a także kanapki zawinięte w pergamin. Pełna obaw wyruszyłam na pierwsze samotne wakacje. To było sześć lat temu.

Co zobaczyć w Trójmieście?

Nie lubię chodzić utartymi ścieżkami. Stronię od zwiedzania z przewodnikiem w ręce. Jestem typem włóczykija, który docenia gubienie się w obcym mieście. To nie znaczy, że nie mam planu! Spisuję wszystkie “must see” i układam fotogeniczny plan zwiedzania.

Gdańska Starówka i Motława

Gdańsk, Marina [zdjęcia]
Gdańsk [zdjęcia]
Gdańsk [zdjęcia]
Gdańsk [zdjęcia]
Gdańsk [zdjęcia]
Gdańsk - Góra Gradowa [zdjęcia]
Europejskie Centrum Solidarności [zdjęcia]
Park Oliwski [zdjęcia]
Gdańsk, Plaża Stogi [zdjęcia]
Gdańsk, Kanał Raduni [zdjęcia]
Gdańsk, Kanał Raduni [zdjęcia]
Gdańsk, Góra Gradowa [zdjęcia]
Gdańsk, Plaża Stogi [zdjęcia]

Odrobina Sopotu

Do Sopotu nie zapałałam bezgraniczną miłością w związku z czym zdjęć nie dużo. Słownie: dwa.

Sopot, Molo [zdjęcia]
Sopot, Molo [zdjęcia]

Gdynia – ujęła mnie za serce!

Gdynia Orłowo [zdjęcia]
Gdynia [zdjęcia]
Gdynia Orłowo [zdjęcia]
Gdynia Orłowo [zdjęcia]
Gdynia Orłowo [zdjęcia]
Gdynia [zdjęcia]
Gdynia [zdjęcia]
Gdynia [zdjęcia]

Wszystko co się dzieje w moim świecie dzieje się zazwyczaj w moim własnym środku. Tam przeżywam zachwyt, radość i smutek. Od dziecka zwijam wszystkie myśli i słowa w kulki, a potem upycham wewnątrz. To daleko posunięty introwertyzm wg fachowców od ludzkiej duszy. Ja zazwyczaj mówię krótko, że jestem popie… tzn. chciałam rzec, iż stworzyciel spaprał lekko robotę tworząc Magdalenę. Z tego spaprania wziął się pomysł na blog podróżniczy. Wszak po cóż kisić w sobie te wszystkie słowa jeśli można podzielić się wewnętrznym słowotokiem z bezpiecznych, domowych pieleszy?

Loading comments...