Zdjęcia z podróży: Toskania

Toskania blog podróżniczy

Ostatnia aktualizacja 07/02/2021

To była krótka piłka. Miałam kilka godzin na decyzję. Lecę czy nie lecę. To był jeszcze czas, kiedy na samą myśl o wzniesieniu się w przestworza migotały me przedsionki, przed oczyma pojawiały się mroczki, a chęć ucieczki ogarniała mnie z niespotykaną intensywnością. Ale jak tu odmówić malowniczej Toskanii? Panienko – pomyślałam. Nie bądź głupia. Łap byka za rogi i fru! No i poleciałam. 4 x start, 4 x lądowanie. Dżizas!

Jeszcze przed wyjazdem dostałam e-mail od organizatora wycieczki z informacją pogodową, która brzmiała w wolnym tłumaczeniu „Mili moi, w październiku w Toskanii – patrząc na dane historyczne – zaledwie przez pięć dni jest chłodno i deszczowo. Przez pozostałą część miesiąca pogoda jest piękna!”  Trafiliśmy idealnie w te pięć dni, a produktem deficytowym była farelka.

Zatrzymaliśmy się w przepięknej willi w pobliżu maleńkiego miasteczka Certaldo. Jak okiem sięgnąć rozciągały się winnice, a gospodarz pędził wino na zapleczu – co jest swoistym clue w tej opowieści.

Gdy powracam myślami do tych kilku dni spędzonych w doborowym towarzystwie czuję w sercu radość. Nie zatarło się również wspomnienie ciepłego przyjęcia naszej licznej gromady podczas fety z okazji święta pobliskiego miasteczka. Miałam okazję ucztować wspólnie z mieszkańcami i spróbować potraw przygotowanych nie w restauracji, a przez najprawdziwsze włoskie gospodynie. Niebo w gębie – tyle Ci powiem.

W trakcie festynu organizowana była przedziwna loteria. Prowadził ją Włoch z wyglądu bliższy mieszkańcowi Irlandii. Wrzaskun jakich mało. Do tego mam wrażenie, że cały czas oszukiwał 😉 Ale grać było warto, gdyż nagroda zacna – ogromna szynka parmeńska!

Ani pogoda ani fermentacja nie przeszkodziły mi w przywiezieniu ze sobą zdjęć, którymi chcę się z Wami podzielić. Wybaczcie jeśli nie są zbyt ostre.


 

Włochy, Toskania [zdjęcia]

Włochy, Toskania [zdjęcia]

Włochy, Toskania [zdjęcia]

Włochy, Toskania [zdjęcia]

Włochy, Toskania [zdjęcia]

Włochy, Toskania [zdjęcia]

Włochy, Toskania [zdjęcia]

Włochy, Toskania [zdjęcia]

Włochy, Toskania [zdjęcia]

 

 

Włochy, Toskania [zdjęcia]

Włochy, Toskania [zdjęcia]

 

Włochy, Toskania [zdjęcia]

121

122

94

Włochy, Toskania [zdjęcia]

Wszystko co się dzieje w moim świecie dzieje się zazwyczaj w moim własnym środku. Tam przeżywam zachwyt, radość i smutek. Od dziecka zwijam wszystkie myśli i słowa w kulki, a potem upycham wewnątrz. To daleko posunięty introwertyzm wg fachowców od ludzkiej duszy. Ja zazwyczaj mówię krótko, że jestem popie… tzn. chciałam rzec, iż stworzyciel spaprał lekko robotę tworząc Magdalenę. Z tego spaprania wziął się pomysł na blog podróżniczy. Wszak po cóż kisić w sobie te wszystkie słowa jeśli można podzielić się wewnętrznym słowotokiem z bezpiecznych, domowych pieleszy?

 1. My też nie tak dawno wróciliśmy z Toskanii, zakochani w niej jeszcze bardziej. Wille gdzieś in the middle of nowhere przy małym miasteczku zostawiliśmy sobie na następny raz by już delektować się powoli czasem w tym pięknym regionie

 2. Jak zobaczyłem tytuł to mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać, a tu duża niespodzianka, bo Toskania została pokazana zupełnie od innej strony co mnie bardzo ucieszyło. Toskania jest niesamowita i mogę do niej wracać i wracać :), a może kiedyś uda się na dłużej tam pojechać? Kto wie.

  1. Łukasz bardzo dziękuję Ci za ten komentarz. To chyba najlepszy komplement jaki kiedykolwiek dostałam 🙂 Cieszę się, że udało mi się Ciebie zaskoczyć 🙂

   PS. Uwielbiam Twoje zdjęcia!

 3. fantastyczne! Nie byłam w Toskanii chyba z 10 lat, ale własnie taką urlokliwą ją pamiętam! Aż zachciało mi się wrócić! 🙂

 4. To zdecydowanie jest moja bajka! Piękne miejsce! Myślałem, że wrócę tam ponownie w tym roku, ale chyba tym razem wybiorę Bolzano.

 5. Wow, 4 razy start i lądowanie dla kogoś kto panicznie boi się latać? Współczuję, ale też cieszę się, że nie dałaś się strachowi 🙂

 6. Twoje zdjęcia świetnie oddają toskański klimat. Przede mną jeszcze zaległy post o tym niezwykłym zakątku Włoch. Zimowe wieczory sprzyjają wspomnieniom i tworzeniu nowych wpisów na blogu. Mam nadzieję, że mój artykuł o Toskanii ukaże się niebawem.

 7. lubię, zdecydowanie! nie byłem we Włoszech 4 lata – muszę wrócić (w tym roku miałem możliwość i po głupiemu nie skorzystałem…), bo tamte wspomnienia wydają się takie odległe, jakby to wszystko było 100 lat temu 😉 a, i pamiętam, że w Toskanii mocno mi się podobało

  1. Ja chętnie wróciłabym do Toskanii z lepszymi umiejętnościami fotograficznymi 🙂 Któregoś dnia na stówkę mnie tam wiatr zaniesie.

Komentarze są nieaktywne.