Z aparatem po Amsterdamie

Każdy ma jakiegoś bzika. Ja mam całą kolekcję, ponieważ jestem w tym dobra. Jedno z istotnych wariactw związane jest z aparatem. W zasadzie nie wiem czy robię zdjęcia bo jestem w pięknym miejscu czy odwiedzam piękne miejsca ponieważ fotografuję. Czas przyznać się do tego, że swoje wyjazdy układam wg ciekawych fotopunktów. Ale spokojnie, do typu podróżnika-dokumentalisty mi daleko.


Dziś pokażę Ci kilka miejsc / obiektów w Amsterdamie, które – moim skromnym zdaniem – warto uwiecznić na fotografiach. Kolejność na liście jest przypadkowa, a sama lista subiektywna. Na każdej z map zaznaczyłam miejsce, z którego (prawdopodobnie) wykonane było zdjęcie. Nie zapisuję takich rzeczy więc wybacz mi jeśli gdzieś się kopsłam.


1 . Panorama Amsterdamu z A’DAM Lookout

Przyznam, że po wizycie na A’DAM byłam bardo zawiedziona. Wyjechałam kosmiczną windą na taras widokowy z aparatem i statywem. Na miejscu okazało się, że nawet po rozłożeniu dziada na podeście dla fotografów, w obiektywie widzę jedynie siatkę ochronną. Z kolei okienka znajdujące się w siatce wycięto na wysokości przeciętnego Holendra. Ja z moimi 160 cm wzrostu musiałam wdrapywać się na ogrodzenie, aby sięgnąć tego cudownego lufcika. No ale, ale…. jednak warto było wydać te 12 euro. Bo widok jest obłędny.


Amsterdam - panorama

 

Amsterdam - panorama

tlo


PS. Poza zapierającymi dech w piersiach widokami A’DAM poszczycić się może czadową windą:

i boską huśtawką:

 


2. Niuewemarkt i De Waag

Na Niuewemarkt trafiłam zimowym wieczorem. Chłód czerwienił me lica, a wonny zapach Panny Marianny świdrował w nosie. To tu poznałam  dwóch złośliwych chłopaków z Alkmaar. Namówili mnie do poprawnego wypowiedzenia Herengracht (coś jak Herenhraht z charczącym h). W odwecie kazałam im powiedzieć: W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie. Było wesoło 😉


 Nieuwmarkt, De Waag

De Waag


tlo


3. Restauracja Sea Palace

To pierwsza tak duża restauracja na wodzie, która powstała w Europie. Patrząc na nią człowiek nie wie czy nadal jest w Amsterdamie czy może jakimś tunelem czasoprzestrzennym przeniosło go prosto do Chin.


Amsterdam, Sea Palace


tlo


4. Widok na Koepelkerk

Koepelkerk wzniesiony został w 17 wieku. Obecnie mieści się w nim…  hotel. Co ciekawe jest to miejsce, które znalazło się pośród 3 najlepszych miejsc na zamążpójście (i zażonpójście) w Holandii.


Amsterdam, Jordaan, Singel [zdjęcia]


tlo


5. Widok na Wester Kerk

Najwyższy z kościołów w Amsterdamie i moim zdaniem najpiękniejszy. Popatrz sam.


Amsterdam Westerkerk


tlo


6. Magere Brug

Znany tu i ówdzie pod pseudonimem Skinny Bridge. Ponoć zbudowany został na życzenie dwóch, dobrze sytuowanych sióstr, które mieszkały po przeciwnych stronach rzeki Amstel.


Magere Brug = Skinny bridge


tlo


7. Begijnhof

Jedno z najpiękniejszych podwórek ukrytych między amsterdamskimi kamienicami. Ostrzegam, że słowo ukryty jest fortelem. Myślałam, że jak coś jest ukryte to nie zastanę tam dwóch wycieczek młodzieży po 30 osób każda. Myliłam się 😉


Begijnhof


tlo


8. Żółta łódź podwodna

Żółta łodź podwodna. Znalazłam ją przekopując odmęty flickr.com i postanowiłam odszukać ją w tym prawdziwym świecie. Udało się! O tej enklawie ekscentryków opowiem w osobnym wpisie 🙂


Żółta łódź podwodna


tlo


10. Basiliek van de Nicolaas

Bazylika pod wezwaniem św. Mikołaja mieści się tuż przy stacji Amsterdam Centraal. To piękny i ogromny gmach więc nie będzie zdziwienia, gdy napiszę, że to kościołem rzymsko-katolickim 😉

Basiliek van de Nicolaas


tlo


11. Kamienice przy Damraku

Kamieniczki, które znajdują się na przeciw przystani łodzi wycieczkowych są jednymi z piękniejszych w Amsterdamie. W zgiełku turystów, którzy każdego dnia zadeptują tą część kanału Damrak, bardzo łatwo je przeoczyć.

Amsterdam, Damrak


tlo


12. Vondelpark

Jeden z najpiękniejszych parków Amsterdamu i całej Holandii. Po więcej zdjęć zapraszam tutaj.


VONDELPARK, AMSTERDAM


tlo


13. Rijksmuseum

Z Rijks mam pecha. Zimą o nim zapomniałam, a tym razem w idealnym punkcie ustawiła się grupa niemieckich dzieciaków z aparatem wielkoformatowym (zarąbista sprawa! pozwolili mi pomacać). Niestety przez to inni fotoamatorzy nie mieli szans na zrobienie zdjęcia z dobrym kadrem i perspektywą. Trochę obraziłam się też za pustą sadzawkę 😛

PS. Mapka dla 13 i 14 jest wspólna.

Rijksmuseum nocą


14. Słynny napis iamsterdam

Każdego dnia znak iamsterdam obsiada ludzka stonka. Pykają selfiaczki. Robią grupowe zdjęcia na literkach, w literkach, koło literek. Jak człowiek podróżuje w pojedynkę i nie ma mu kto pomóc unieść pośladków w czasie wdrapywania to wpada na alternatywny sposób uwiecznienia iasmterdamowego szaleństwa.


iamsterdam sign, letters

iamsterdam sign, letters

iamsterdam sign, letters


tlo

O autorce
Fru
Wszystko co się dzieje w moim świecie dzieje się zazwyczaj w moim własnym środku. Tam przeżywam zachwyt, radość i smutek. Od dziecka zwijam wszystkie myśli i słowa w kulki, a potem upycham wewnątrz. To daleko posunięty introwertyzm wg fachowców od ludzkiej duszy. Ja zazwyczaj mówię krótko, że jestem popie… tzn. chciałam rzec, iż stworzyciel spaprał lekko robotę tworząc Magdalenę. Z tego spaprania wziął się pomysł na blog podróżniczy. Wszak po cóż kisić w sobie te wszystkie słowa jeśli można podzielić się wewnętrznym słowotokiem z bezpiecznych, domowych pieleszy?

Komentarze

89 Komentarze
 1. napisała
  Ola
  Wrz 21, 2016 Reply

  Ajajaj pięknie – czuć dryg fotograficzny, no i oczywiście zauroczenie miastem! Tak miło powspominać, prawda? 😉

  • napisała
   Fru
   Wrz 21, 2016 Reply

   Ja udaję sama przed sobą, że jeszcze nie wróciłam 😛

 2. napisała
  Alicja
  Wrz 21, 2016 Reply

  A gdzie ‚today I love you”, ja się pytam??

  • napisała
   Fru
   Wrz 21, 2016 Reply

   Specjalnie dla Ciebie:

 3. napisała
  światoholiczka
  Wrz 21, 2016 Reply

  Zdjęcia piękne! Miło wspominam pobyt w Amsterdamie. Gubienie się w kanałach również 😉

  • napisała
   Fru
   Wrz 21, 2016 Reply

   Dzięki za dobre słowo! 🙂 Gubienie się jest wporzo. Mam w tym spore doświadczenie!

 4. napisała
  Anita
  Wrz 21, 2016 Reply

  Zdolniacha z Ciebie! Piękne zdjęcia 🙂 Szczególnie zachwyciło mnie to nocne zdjęcie Bazyliki- mega!

  • napisała
   Fru
   Wrz 21, 2016 Reply

   Ojej, dziękuję za przemiłe słowa 😀

 5. napisała
  Szymon (zamiedzaidalej.pl)
  Wrz 21, 2016 Reply

  Zdjęcia są super! Zawsze podobały mi się szczególnie takie nocne ujęcia miasta nad wodą 🙂

  • napisała
   Fru
   Wrz 22, 2016 Reply

   Szymon, cieszę się, że Ci się podobają! Wielkie dzięki za miłe słowa 🙂

 6. napisała
  Łukasz | Kartka z Podróży
  Wrz 22, 2016 Reply

  Na zdjęciach oczywiście też nie zabrakło i rowerów. Chociaż spodziewałbym się więcej. Czy wszyscy posiadacze rowerów wyjechali na urlop ?

  • napisała
   Fru
   Wrz 22, 2016 Reply

   W artykule mowa o fajnych i możliwych do powtórzenia kadrach, a rowery mają to do siebie, że się dziady przemieszczają. Ale, ale mam specjalnie dla Ciebie machinę ze szczerego złota! Machina ze szczerego złota

 7. napisała
  Marzena
  Wrz 22, 2016 Reply

  Piękne zdjęcia:) Ja niestety podczas pobytu w Amsterdamie nie miałam jeszcze lustrzanki i zdjęć z tego okresu nawet nie przeglądam. Tym bardziej miło pooglądać Twoje:)

  • napisała
   Fru
   Wrz 22, 2016 Reply

   Marzena, ja nigdy nie miałam i chyba… nie będę mieć lustrzanki. Zdjęcia robię małym i lekkim bezlusterkowcem 🙂

   • napisała
    Wojciech Kręcki
    Wrz 24, 2016 Reply

    A w artykule się zachwycasz wielkim formatem 😉 Lustrzanka to nie musi być Canon/Nikon z wielkimi szkłami. Jest też Pentax z swoimi małymi obiektywami i płaskimi jak naleśnik z serii Limited. I ma GPS wbudowany 🙂 Zdjęcia tradycyjnie super, dobry pomysł z tym geotaggingiem ich. Na twoim miejscu pewnie bym sobie dorzucił watermarka do nich, bo stawiam że na pewno potem obejrzysz je gdzieś indziej na stronach albo w przewodnikach po Amst…

    • napisała
     Fru
     Wrz 24, 2016 Reply

     Watermarki od zawsze mnie wkurzają bo psują zdjęcia. Mam zaszyty swój podpis w środeczku 😉 Wojtek, ja cenię sobie mojego PENa za to, że jest lekki, mały i mogę go dopiąć do równie lekkiego i małego statywu, a dzięki temu całość mieszczę w torebce 😉

     • napisała
      Wojciech Kręcki
      Wrz 24, 2016

      Do twoich zastosowań faktycznie PEN daje radę. Co mnie w nich wkurzało to autofocus (u Ciebie zbędny bo jakoś obiekty nieruchawe 😉 i bateria która padała w najmniej oczekiwanym momencie.

      Za to nad czym bym się zastanowił przy foto architektury to tilt-shift (np. http://www.adorama.com/katsomm43.html ) – bo tego miechowca wielkoformatowego ci Niemcy po to taszczyli by się pozbyć „błędu perspektywy”.

     • napisała
      Fru
      Wrz 24, 2016

      Mi bateria zazwyczaj daje radę cały dzień. Zimą wyczerpuje się szybciej, ale zawsze mam drugą w kieszeni 😉 Co do obiektywu, efekt fotografowania z tilt-shiftem bardzo mi się podoba, ale ledwo wydałam złotówki na obiektyw z zakresem 40-150 mm więc kolejne zakupy muszą poczekać. (O, to jedyne co mnie w bezlusterkowcach wkurza. Sakramencko drogie obiektywy)

 8. napisała
  Blogpodrozniczy_com
  Wrz 22, 2016 Reply

  Piękne miasto, świetne foty, doskonale napisane 😉

  • napisała
   Fru
   Wrz 22, 2016 Reply

   A dzięki 😉

 9. napisała
  LiLi Ess
  Wrz 22, 2016 Reply

  Amsterdam pełen kolorow i rowerów i jeszcze innych atrakcji wielu 🙂 z przyjemnością patrzy się na te fotki wszystkie.

  • napisała
   Fru
   Wrz 22, 2016 Reply

   O tak, to miasto pełne różnorodności 🙂

 10. napisała
  Magdalena
  Wrz 22, 2016 Reply

  piękna ta fotorelacja! <3

  • napisała
   Fru
   Wrz 23, 2016 Reply

   Dzięki 🙂

 11. napisała
  Magda
  Wrz 23, 2016 Reply

  No dobra. jestem u Ciebie pierwszy raz,(trafiłam po komentarzu u mnie) i jest mi z tym cudownie, albowiem łaknę blogów pisanych błyskotliwym i dowcipnym językiem. I cholera, rzadko na takie trafiam. A tu proszę. A do tego Amsterdam, z tęsknoty za którym łkam niekiedy w poduszkę (byłam tam ze 100 lat temu ;). I masz tu wpisy o podróżach po Polsce!

  Lajkuję Cię dziewczyno <3

  • napisała
   Fru
   Wrz 23, 2016 Reply

   No ładnie. Przez Ciebie na bank popadnę w samozachwyt i będę całe dnie siedzieć przed lustrem, i wzdychać! Diabli wezmą bloga. Czarność nastanie i rozpacz 😛 A tak poważnie to bardzo dziękuję bo to chyba najfajniejsza recenzja jaką zebrałam <3

 12. napisała
  Bookendorfina Izabela Pycio
  Wrz 26, 2016 Reply

  Przyznam, że dawno nie oglądałam takich pięknych zdjęć, natychmiast wczułam się w uchwycony nimi klimat. 🙂
  Cudowną podróż odbyłam przy filiżance kawy. 🙂

  • napisała
   Fru
   Wrz 26, 2016 Reply

   Dziękuję za miłe słowa 🙂 No i mam nadzieję, że podróż się udała 😉

 13. napisała
  Ania
  Wrz 26, 2016 Reply

  obejrzałam te zdjęcia kilka razy i strasznie zatęskniłam za Amsterdamem 🙂 Świetnie ujęłaś na nich klimat tego pięknego miasta 🙂

  • napisała
   Fru
   Wrz 26, 2016 Reply

   Powiem Ci, że ja byłam w tym roku w Amsterdamie dwa razy. Częste wizyty tylko potęgują tęsknotę 😉

 14. napisała
  Szymon – Copywriter
  Wrz 26, 2016 Reply

  Pięknie to wszystko opisałaś. Z żoną planujemy wyjazd za jakiś czas, więc może i tutaj 🙂 chętnie podzielimy się później spostrzeżeniami.

  • napisała
   Fru
   Wrz 26, 2016 Reply

   Bardzo zachęcam bo to najcudowniejsze miejsce na ziemi. Aczkolwiek nie wiem czy można wierzyć w mój obiektywizm 😉

 15. napisała
  Agnieszka
  Wrz 26, 2016 Reply

  Podoba mi się Twój Amsterdam:)

  • napisała
   Fru
   Wrz 27, 2016 Reply

   Och, jak ja bym chciała, żeby był mój 🙂

 16. napisała
  Katarzynatuitam
  Wrz 27, 2016 Reply

  Kurcze no muszę tam kiedyś wreszcie się wybrać! Ładnie pokazałas miasto, podoba mi się 🙂

  • napisała
   Fru
   Wrz 27, 2016 Reply

   Naprawdę warto odkryć Amsterdam na żywo 🙂

 17. napisała
  Marta – Podróże od kuchni
  Wrz 27, 2016 Reply

  Niuewemarkt i De Waag wyglądają pięknie! W ogóle Holandia prezentuje się świetnie na zdjęciach 🙂

  • napisała
   Fru
   Wrz 27, 2016 Reply

   De Waag jest bardzo fotogeniczne 🙂

 18. napisała
  Karolina
  Wrz 28, 2016 Reply

  Ciekawe zdjęcia! Byłam w Amsterdamie ponad 10 lat temu i „przez Ciebie” nabrałam ochotę, żeby tam wrócić 🙂 Czekam na wpis o żółtej łodzi podwodnej! Wygląda kosmicznie 😀

  • napisała
   Fru
   Wrz 28, 2016 Reply

   A to ja się bardzo cieszę, że przeze mnie nabrałaś ochoty na wizytę w Amsterdamie. A nawet mogę powiedzieć, że jestem z siebie dumna 😛

 19. napisała
  Onthewaytotv.com
  Wrz 28, 2016 Reply

  Wspaniałe zdjęcia. Ukazują piękno i różnorodność tego miasta. Sam zawsze chciałem się wybrać, więc chyba czas najwyższy coś zaplanować 🙂

  • napisała
   Fru
   Wrz 28, 2016 Reply

   Dziękuję za miłe słowa 🙂 No i planuj, planuj. Piękne miejsce z fantastycznym klimatem (*nie wliczając klimatu naturalnego, znaczy pogody ;))

 20. napisała
  Pat
  Wrz 28, 2016 Reply

  Szkoda, że jak byłam to nie wpadłam na ta super huśtawkę ;/

  • napisała
   Fru
   Wrz 28, 2016 Reply

   Pat huśtawka działa od sierpnia tego roku. Ja widziałam ją tylko w „stanie spoczynku”

 21. napisała
  aleksandra
  Wrz 28, 2016 Reply

  2 lata temu byłam w Amsterdamie, ale tylko przelotem. Jak widać na Twoich zdjęciach warto tam wpaść na trochę dłużej 🙂

  pozdrawiam
  https://olazplecakiem.blogspot.com/

  • napisała
   Fru
   Wrz 30, 2016 Reply

   Byłam 3x – wciąż za krótko 😉

 22. napisała
  Joanna
  Wrz 29, 2016 Reply

  Piękne miejsce i piękne zdjęcia. Mega dokładny przewodnik 🙂

  • napisała
   Fru
   Wrz 30, 2016 Reply

   O tak, Amsterdam jest przecudne 🙂

 23. napisała
  Paulina
  Wrz 29, 2016 Reply

  Do Amsterdamu wybieramy się już drugi rok 😉
  Twoje zdjęcia jeszcze bardziej mnie zachęcają 🙂

  • napisała
   Fru
   Wrz 30, 2016 Reply

   Paulina, lećcie koniecznie bo to magiczne miasto 🙂

 24. napisała
  Diana z Pieniadzjestkobieta
  Wrz 29, 2016 Reply

  Ale fajnie i jak kolorowo! Super zdjęcia 🙂

  • napisała
   Fru
   Wrz 30, 2016 Reply

   Dzięki Diana 🙂

 25. napisała
  kami
  Wrz 29, 2016 Reply

  wow, mega zdjęcia! Aż mi się za Amsterdamem zatęskniło! A te pierwsze z tarasu widokowego najlepsze! Nawet to 12€ aż tak nie boli 😉

  • napisała
   Fru
   Wrz 30, 2016 Reply

   Dzięki! 🙂 Pobolało troszeczkę i przestało 😉

 26. napisała
  Monika
  Wrz 30, 2016 Reply

  Widok na Koepelkerk to chyba dla mnie najbardziej typowy obrazek z Amsterdamu.
  Też gdzieś taki mam 🙂

  • napisała
   Fru
   Wrz 30, 2016 Reply

   Mnie z kolei wydaje się, że ten na Westerkerk jest bardziej popularny 😉

 27. napisała
  Kinga – mylittlepleasures.pl
  Paź 6, 2016 Reply

  Byłam w Amsterdamie 2 lata temu i muszę Ci powiedzieć, że trochę się zawiodłam. Oczekiwałam trochę więcej od miasta, które jest tak rozreklamowane. Jest ładne, nie powiem, ale dla mnie dużo większy urok ma Utrecht 🙂

  • napisała
   Fru
   Paź 6, 2016 Reply

   Kinga, przeczytaj sobie ten wpis – ja też nie pokochałam Amsterdamu od pierwszego wejrzenia 😉

 28. napisała
  Anna Zaro
  Paź 7, 2016 Reply

  Ja niestety Amsterdam znam tylko z perspektywy lotniska :/ Twoje zdjęcia i miejsca które pokazujesz zdecydowanie zachęcają żeby zatrzymać się w tym mieście na dłużej. Może kiedyś się uda 🙂

  • napisała
   Fru
   Paź 8, 2016 Reply

   Anna, warto zatrzymać się na chwilę 🙂 Osobiście polecam zwiedzanie w wersji spacerowej i odpuszczenie gonitwy po muzeach szczególnie jeśli jest się w tym mieście na kilka dni. Np. Rijksmuseum to ogromny pożeracz czasu i energii.

 29. napisała
  HAART blog DIY
  Paź 11, 2016 Reply

  10 lat temu spędziłam w Amsterdamie kilka dni. Muszę tam wrócić!
  Pozdrawiam 🙂 Hania

  • napisała
   Fru
   Paź 29, 2016 Reply

   Mi Amsterdamu ciągle mało 🙂

 30. napisała
  Kasia
  Paź 11, 2016 Reply

  O Amsterdamie słyszałam wiele pochlebnych opinii. Aż dziw, że jeszcze go nie widziałam. W końcu trzeba będzie wyhaczyć jakiś tani lot i tam skoczyć na weekend. 🙂 Zdjęcia super.

  • napisała
   Fru
   Paź 29, 2016 Reply

   Tania submarka KLM teraz lata do Amsterdamu więc coraz łatwiej o cenowe atrakcje 🙂

 31. napisała
  Kuba
  Paź 25, 2016 Reply

  Muszę się wybrać z aparatem do Amsterdamu. Może na następny maraton? Super.

  • napisała
   Fru
   Paź 29, 2016 Reply

   Amsterdam to naprawdę fajne i ciekawe miasto do fotografowania 🙂

 32. napisała
  Paulina
  Paź 25, 2016 Reply

  Świetne zdjęcia 🙂 Przekonałaś mnie do wizyty w Amsterdamie 🙂

  • napisała
   Fru
   Paź 29, 2016 Reply

   Dzięki 🙂

 33. napisała
  Patty
  Paź 25, 2016 Reply

  Cudowne zdjęcia ;D Wydaje się, że wyprawa się udała 😀

  • napisała
   Fru
   Paź 29, 2016 Reply

   Oczywiście 🙂

 34. napisała
  Ania – mytravelblog.com.pl
  Lis 2, 2016 Reply

  Przepiękne. Amsterdam zachwyca 🙂

  • napisała
   Fru
   Lis 21, 2016 Reply

   Nie da się zaprzeczyć 😀

 35. napisała
  Agnieszka
  Lis 4, 2016 Reply

  „W zasadzie nie wiem czy robię zdjęcia bo jestem w pięknym miejscu czy
  odwiedzam piękne miejsca ponieważ fotografuję. Czas przyznać się do
  tego, że swoje wyjazdy układam wg ciekawych fotopunktów.” – zupełnie jakbym czytała o sobie! A Twoje zdjęcia są niesamowite 🙂

  • napisała
   Fru
   Lis 21, 2016 Reply

   Dziękuję Aga 🙂

 36. napisała
  Pamar Travel
  Lis 8, 2016 Reply

  Dobrze jest mieć jakiegoś bzika, życie jest kolorowsze. Niuewemarkt wygląda przepięknie, szkoda, że nie było grubej warstwy śniegu. Podoba mi się, jak pokazałaś napis, momenty jak ludzie wdrapują się na niego. Super pomysł!

  • napisała
   Fru
   Lis 21, 2016 Reply

   Cały czas mam wyrzuty sumienia, że ja ich tak niefortunnie złapałam na zdjęciach 😉 No ale to takie zabawne 😉

 37. napisała
  Madame Giussani
  Lis 21, 2016 Reply

  Mieszkam w Lille we Francji, do Amsterdamu nie mam daleko, a jeszcze nigdy tam nie byłam. Szkoda, bo patrząc na Twoje zdjęcia to przepiękne miejsce. Cudowne robisz zdjęcia. 🙂

  • napisała
   Fru
   Lis 21, 2016 Reply

   Moja droga, czas nadrobić! 🙂

   • napisała
    Madame Giussani
    Gru 15, 2016 Reply

    Koniecznie!

 38. napisała
  Indianadriana
  Lis 21, 2016 Reply

  Cudowne zdjęcia 🙂 Uwielbiam Amsterdam. Szkoda tylko, że jest taki tłoczny. Pozdrawiam 🙂

  • napisała
   Fru
   Lis 21, 2016 Reply

   Nawet latem nie było tragedii choć fakt, ja już poruszam szlakami bardziej tubylczymi niż turystycznymi 🙂 Jak chcesz uniknąć tłumów, a pozostać w części turystycznej miasta to polecam Jordaan od strony Amsterdam Centraal.

 39. napisała
  Anita Piątek
  Lis 22, 2016 Reply

  Byłam w zeszłym roku w Amsterdamie na weekend i powiem szczerze – zakochałam się w tym mieście. Jest po prostu niesamowite!

  • napisała
   Fru
   Gru 19, 2016 Reply

   O tak, tak! Ja się zgadzam totalnie 😀

 40. napisała
  Kamil Radlak
  Gru 7, 2016 Reply

  Ale tam jest ładnie. Nigdy nie byłem, jednak mam nadzieje, że może jeszcze kiedyś uda się 🙂

  • napisała
   Fru
   Gru 19, 2016 Reply

   Koniecznie! Amsterdam jest miejscem, które warto odwiedzić bo nie ma drugiego takiego miejsca i takiej społeczności 🙂

 41. napisała
  Olga Kasprzyk
  Gru 16, 2016 Reply

  Lubię różnorodność ludzi – każdy z nas pokazuje zupełnie inaczej te same miejsca 😉 Moje zdjęcia z AMS są zupełnie zupełnie inne. Jeśli masz ochotę, to zerknij jak to wygląda u mnie: http://olgakasprzyk.com/?p=1628
  pozdrawiam

  • napisała
   Fru
   Gru 19, 2016 Reply

   Zapomniałam Ci tu napisać 🙂 Bardzo lubię oglądać moje ulubione miejsca oczami innych osób. Zawsze zaskakuje mnie na jak różne rzeczy zwracamy uwagę i co przykuwa nasz wzrok 🙂

 42. napisała
  MaZbieraj
  Sty 17, 2017 Reply

  Byłam w Amsterdamie dwa lata temu zaledwie jeden dzień. Twoje zdjęcia sprawiają, że chciałabym znaleźć się tam znów. Przepiękne miasto!

  • napisała
   Fru
   Sty 19, 2017 Reply

   Koniecznie wybierz się na dłużej. Na 4-5 dni przynajmniej. Amsterdam najlepiej zwiedza się na piechotę i w stylu „slow” 🙂

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Join to Instagram