Trójmiasto od kuchni? Jo!

Gdzie zjeść w Trójmieście

Przejadły Ci się ryby i gofry? Pokażę Ci zatem, gdzie napełniają brzuchy tzw. lokalsi. Będzie o kuchni tajskiej, japońskiej i kontynentalnej. O smakach z południa i północy. Sprawdź, gdzie zjeść w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Nie jestem człowiekiem, który widząc danie na talerzu wyciąga aparat. Sięgam po sztućce i metodycznie napełniam brzuch strawą. Jedzenie daje mi radość, spokój i komfort. Dla tego artykułu miałam zmienić kolejność: odwiedzić fajne restauracje raz jeszcze i pobawić się w fotografa kulinarnego. Niestety, pandemia pokrzyżowała mi plany. Opowieść o tym, gdzie zjeść w Trójmieście zacznę z linkami do Instagrama.

Będę rozwijać ten artykuł. Odpowiedzi na postawione wyżej pytanie jest wiele. Będę szukać nowych miejsc, próbować nowych smaków i polecać Ci te miejsca, które przez żołądek trafiły wprost do mego serca! (#aletosuche)

Ryż

Smacznie, ładnie i minimalistycznie – czyli tak jak lubię. Jeśli szukasz kuchni tajskiej w Gdańsku wpadnij do Ryżu przy Starym Rynku Oliwskim. Ponoć to tajsko-europejski fusion. Nie ocenię, bo nigdy nie miałam okazji poznać prawdziwie tajskiego jedzenia.

https://www.instagram.com/p/B1ls7VjoA99/

Umi Ramen

Komfort food. Japońska kuchnia w Umi Ramen jest kwintesencją szczęścia. Prosta karta wcale nie ułatwia wyboru potrawy. Ja zjadłabym wszystko! Jeśli szukasz w Trójmieście dobrego Ramenu – uderzaj do Gdyni na Starowiejską 38.

https://www.instagram.com/p/CAUx1DeBcQA/

Drukarnia

Jeśli kawa w Głównym Mieście to tylko w Drukarni. Zresztą, muszę Ci powiedzieć, że mam do niej sentyment, bo tu właśnie zapadła decyzja, o przeprowadzce do Gdańska. Na Mariacką 36 wpadam regularnie na kawę i ciasto.

https://www.instagram.com/p/B_4S9d1noeR/

Malika

Malika to miejsce z duszą. Prowadzi je polka, która wychowała się w Algierii. Dziś, przy Świętojańskiej 69B w Gdyni odtwarza dla nas smaki dzieciństwa.

Stacja Food Hall

Gdzie zjeść w Trójmieście, ale żeby było wszystko? Z pomocą przychodzi nam typowa hala kulinarna. Przy stacji Wrzeszcz znajdziesz miejsce, gdzie swoje filie ma wiele trójmiejskich restauracji. Rzecz jasna jest głośno, street foodowo i fajnie. Atmosferę psuje z lekka klimat typowego centrum handlowego, w którym mieści się Stacja.

https://www.instagram.com/p/B7vjzBcoU47/

Panaya

W Panayi ponoć tajskie jedzenie jest prawdziwie tajskie. Choć wystrój maleńkiego lokalu przy górnym Monciaku przypomina mi typowego chińczyka, to nie mogę zaprzeczyć – jedzenie jest fantastyczne!

https://www.instagram.com/p/CAfSy89psSh/

Umam

Cukiernię Umam możemy nazywać kultową. Moi krakowscy przyjaciele traktują lokal we Wrzeszczu i ten koło gdańskiej mariny jako must. Nie dziwię im się, bo sama chciałam lizać witrynę ilekroć wędrowałam w te rejony w ramach przerwy obiadowej.

Poza jedzeniem lubisz też zwiedzać? Poznaj miejsca, które lubię w Gdańsku.

No to fru na Facebooka!

Będzie mi szalenie miło, jeśli  dołączysz do mojej społeczności na Facebooku.

Wszystko co się dzieje w moim świecie dzieje się zazwyczaj w moim własnym środku. Tam przeżywam zachwyt, radość i smutek. Od dziecka zwijam wszystkie myśli i słowa w kulki, a potem upycham wewnątrz. To daleko posunięty introwertyzm wg fachowców od ludzkiej duszy. Ja zazwyczaj mówię krótko, że jestem popie… tzn. chciałam rzec, iż stworzyciel spaprał lekko robotę tworząc Magdalenę. Z tego spaprania wziął się pomysł na blog podróżniczy. Wszak po cóż kisić w sobie te wszystkie słowa jeśli można podzielić się wewnętrznym słowotokiem z bezpiecznych, domowych pieleszy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *